Kinofestivāls "Spektrs"

Kinofestivāls "Spektrs"

Kinofestivāls "Spektrs" jau septīto reizi no 20. līdz 26. martam!

Skatītāju iecienītais kinofestivāls "Spektrs" šajā pavasarī norisināsies jau septīto (!) reizi - liels skaitlis, pat ja ņemam vērā faktu, ka festivāls norisinās divas reizes gadā, pavasarī un rudenī. Tā veidotāji, ņemot vērā skatītāju interesi un mūsdienu kino vēsmas, ir nolēmuši šo padarīt par nedaudz… citādu festivālu! Sākot jau ar festivāla vizuālo tēlu - kuru šoreiz pārstāvēs tā filmas - un beidzot ar pieeju repertuāram un tā plānošanai.

Skatītājus joprojām veselu nedēļu gaidīs svaigāko un gaidītāko Holivudas filmu pirmizrādes, bet pirmo reizi festivāla vēsturē tas novirzīsies no jau iestrādātās programmas un ļaus skatītājiem sakomplektēt pašiem savu festivāla filmu programmu, jo katru dienu paralēli tiks demonstrēts līdz pat trim jaunām filmām! Pārklāšanās gan netraucēs kaislīgākajiem kino faniem redzēt visu - repertuārs ir salikts tā, lai būtu iespējams noskatīties visu piedāvājumu.

Un tur būs, ko redzēt - festivālā savas Latvijas pirmizrādes piedzīvos zinātniskās fantastikas trilleris "Dzīvība" (Life) ar festivāla mīluli Džeiku Džilenholu, Trampa Ameriku izsmejošais zobgalīgais trilleris "Prom!" (Get Out) un kulta režisora Emira Kusturicas jaunākais darbs "Satikšanās pie piena ceļa", kur par režisora mūzu un ekrāna partneri kļuvusi apburošā Monika Beluči. Ekskluzīvi kinofestivālā "Spektrs" skatītāji varēs uz lielā ekrāna redzēt "Oscar" balvai nominēto filmu "20. gadsimta sievietes" (20th Century Women) ar Aneti Beningu, Elli Faningu un Grētu Gervigu galvenajās lomās, kā arī sirsnīgo coming-of-age drāmu visiem filmas "Džuno" cienītājiem, "Gandrīz septiņpadsmit" (The Edge of Seventeen) ar Heiliju Stenfildu un Vudiju Harelsonu galvenajās lomās. Šīs filmas ārpus festivāla uz lielā ekrāna Latvijā netiks demonstrētas.

Visbeidzot, tieši kinofestivālā "Spektrs 7" ir likts vislielākais uzsvars uz pašmāju kino! Skatītājiem tiks piedāvātas divas ar pusi filmas no pašmāju kino veidotājiem, starp kurām visspilgtāk izceļas režisoru Uģa Oltes un Mortena Traavika rokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" (Liberation Day) par skandalozās rokgrupas "Laibach" koncertu slēgtajā valstī Ziemeļkorejā - filma, kura ir jāredz, lai tai noticētu! Jaunākie kino apmeklētāji pirmie iepazīsies ar režisora Reiņa Kalnaeļļa "Dziedošo Hugo" - šī iespēja būs pirms Eiropas kinoakadēmijas balvu saņēmušās pilnmetrāžas leļļu animācijas filmas "Mana dzīve kā Cukīni" (My Life as a Zucchini) pirmizrādes.

Un tas nebūt nav viss - kā ierasts, tad festivāla gala programma nav zināma līdz pēdējam brīdim, un skatītājus var gaidīt paši neiedomājamākie kino-pārsteigumi!

FB Festivāla Facebook pasākums

www.kinospektrs.lv

Spektrs VII

Spektrs

Līdz 12 g.v. -  neiesakām
Satikšanās uz piena ceļa
On the Milky Road
Pavasaris kara laikā. Ik dienu piena pārdevējs ložu krustugunīs šķērso frontes līniju, lai kareivjiem nogādātu savu preci. Tā kā viņš ir iemantojis turību ar savu rūpalu un viņu mīl ciema daiļava, viņu gaida mierpilna nākotne… Taču negaidīti uzrodas noslēpumaina itāliešu sieviete, kas sagriež vīra dzīvi kājām gaisā.
Kinoteātros no: 07.04.2017, Filmas garums: 2h 05 min
Žanrs: Kara, komēdija, drāma, romantika
Režisors:
Emir Kusturica
Līdz 16 g.v. -  neiesakām
20. gadsimta sievietes
20th Century Women
Trīs sievietes, trīs stāsti, trīs likteņi - triju paaudžu ekrāna dīvas Anete Beninga, Elle Faninga un Grēta Gērviga dzīvā un optimistiskā stāstā par sievietēm pagājušā gadsimta 70-to gadu Kalifornijā. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Kinoteātros no: 21.03.2017, Filmas garums: 1h 59 min
Žanrs: Komēdija, drāma, vēsturiska
Režisors:
Mike Mills
Līdz 12 g.v. -  neiesakām
Zudusī pilsēta Z
The Lost City of Z
Patiess stāsts par britu pētnieku Persiju Fosetu, kurš 20.gadsimta sākumā dodas uz Amazones džungļiem, kur atrod pierādījumus attīstītai civilizācijai. Neskatoties uz izsmieklu, ko viņam velta zinātniskās aprindas, kas šos pamatiedzīvotājus uzskata par "mežoņiem", Fosets ir cieši apņēmies atgriezties džungļos un pierādīt savu taisnību.
Kinoteātros no: 28.04.2017, Filmas garums: 2h 21 min
Žanrs: Piedzīvojumu filma, asa sižeta filma, biogrāfija
Režisors:
James Gray
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram