Filmu ziņas

Mīlestība, kura nebeidzas līdz ar nāvi – trim Oscar balvām nominētā drāma DŽEKIJA

Share
Uz kino ekrāniem no 24. februāra!

60-tie gadi ir vieni no sarežģītākajiem periodiem ASV vēsturē. Tikko bija sperti pirmie soļi rasu līdztiesības virzienā, beigusies "Karību krīze", kura draudēja izvērsties par kodolkaru starp ASV un PSRS, nonākšana pie sapratnes par Vjetnamas kara bezjēdzību un aukstā kara sākums ar PSRS – šajā laikā valsts saņēma vēl vienu negaidītu triecienu – Amerikas prezidenta Džona Kenedija noslepkavošanu. Par šo tēmu ir tikušas uzņemtas daudzas filmas, taču šajā gadījumā, nodrošinājusies ar slavenā režisora Darena Aronofska atbalstu producenta krēslā, filmas DŽEKIJA veidotāji ir nolēmuši pievērsties stāstam par prezidenta sievu – Žaklīnu Kenediju.

Lai arī Žaklīna ir bijusi centrālā tēma arī ne mazums mākslas un dokumentālajās filmās, viņas dzīve Baltajā namā joprojām ir tikusi uzskatīta par nepietiekoši atspoguļotu. It sevišķi tas attiecas uz tām vairākām smagajām dienām, kuras sekoja pēc atentāta pret Džonu Kenediju. Filmas DŽEKIJA veidotāju galvenais uzdevums bija parādīt Žaklīnu, kā to garā stipro sievieti, kāda viņa bija sabiedrības acīs tajā laikā, kad nāciju bija pārņēmušas sēras. Viņu apjūsmoja, viņu apskauda, viņai gribēja līdzināties. Viņai nekad nepiedeva kļūdas un viņa tika saukta par Amerikas karalieni. DŽEKIJA ir filma par to, kā vienā mirklī var izmainīties dzīve, sagraujot visu to, ko esi tik rūpīgi un mērķtiecīgi veidojis.

Džekija

Natālija Portmane – ideāla izvēle Žaklīnas Kenedijas lomai, apvieno sevī visas nepieciešamās īpašības – aristokrātisks izskats, izsmalcināti žesti, karalisks trauslums un dzelzs tvēriens. Tā ir viņas labākā loma – vienbalsīgi izteicās kritiķi pēc filmas DŽEKIJA pirmizrādes Venēcijas kinofestivālā, kur filma ieguva balvu par labāko scenāriju. Žaklīnas neapskaužamais stāvoklis, viņas sāpes, asaras un iekšējā stingrība vienmēr palikt nesalaužamai vismaz publiski – tas viss ir Natālijas Portmenas nopelns, kura atspoguļojot nebeidzamo sarežģīto emociju virteni, ir izdarījusi to ar pilnu atdevi un šobrīd ir ceļā uz savu otro Oscar balvu.

Džekija

"Kad es uzvilku rozā kostīmu, kurš bija mugurā Žaklīnai Kenedijai tajā dienā, kad notika atentāts Dalasā, man likās, ka es sajutu fonā spēlējot ļaunu nojautu pilnu mūziku, kura man stāsta par to, kas drīzumā notiks," atceras Portmane, "tā bija spocīga sajūta un es sajutu, kā mana sirds sāka bailēs drebēt."

Žaklīnas rozā kostīms, kurš tajā dienā tika noklāts ar viņas vīra asinīm, kļuva par sava veida ikonu pirmās lēdijas nesalaužamajam garam. Atteikusies pārģērbties, viņa paziņoja, ka gribot, lai visi redz, kas ir ticis izdarīts ar Džonu.

Džekija

"No vienas puses, jūs domāsiet – ak dievs, kāpēc viņa nenovilka to nost? Tā ir tik nomācoši fatāla sajūta būt klātai ar sava tikko noslepkavotā mīļotā cilvēka asinīm," stāsta Portmane, "Taču Žaklīna noteikti saprata, ka gūtā trauma nav tikai viņas personīgā, bet ir publiska un šis kostīms atspoguļoja arī tās šausmas, kuras valdīja tajā laikā sabiedrībā."

Filmā DŽEKIJA ir meistarīgi ieausti arī reāli dokumentālie kadri no vēstures hronikas un tas piešķir filmai šokējoši reālistisku gaisotni. Tā necenšas uzpirkt skatītāju ar aizkustinošu stāstu – dialogi un notiekošā atmosfēra vienkāršā veidā vēsta par dzīvi – vai tā ir kā sapnis, kā ceļojums naktī, kur valda tikai tumsa un vientulība, jeb mīļoto cilvēku eksistence tajā piešķir visam notiekošajam bezgalības sajūtu?

Džekija

facebook.com/LabsKino/

Sekojot sapnim, ir jāieklausās savā sirdī – sešām Oscar balvām nominētā drāma LAUVA

16.02.2017, Filmu ziņas
Jau no 17. februāra būs iespējams noskatīties šo meistardarbu arī Latvijas kinoteātros!

Latvijas kinoteātros Farhadi "Oskaram" nominētais "Komivojažieris"

16.02.2017, Filmu ziņas
Pēc filmas pirmizrādes pērnā gada Rīgas Starptautiskajā kino festivālā apbalvotā irāņu režisora Asgara Farhadi jaunākais darbs "Komivojažieris" (Forushande) nonāks uz Latvijas kinoteātru ekrāniem 15. februārī. Filma nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma".

Kinoekrānos debitē Lego Betmens

16.02.2017, Filmu ziņas
Jau šajā piektdienā, 10. februārī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos daudzu bērnu gaidīts animācijas stāsts "Lego Betmens. Filma" ("Lego Batman Movie"). Tas veidots ar jaunāko 3D datorgrafikas programmu palīdzību, tāpēc filmas varoņi līdz precīzākajai niansei iemieso visfantastiskākos "Lego" pasaules iemītniekus.

Kianu Rīvss atgādina par savu talantu jaunā spriedzes kino

16.02.2017, Filmu ziņas
Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulslavenā aktiera Kianu Rīvsa jaunākā filma "Džons Viks 2" (John Wick: Chapter 2). Tajā daudzu asa sižeta kino cienītāju favorītaktieris ir iejuties leģendāra algota slepkavas Džona Vika tēlā.

Kinoteātros Fjodora Bondarčuka jaunākā filma

16.02.2017, Filmu ziņas
Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo kulta režisora Fjodora Bondarčuka jaunākais veikums "Gravitācija".

"Vāģi 3" - pirmais treileris un plakāts

16.02.2017, Filmu ziņas
Zibens Makvīns un viņa draugi vasarā dosies jaunos piedzīvojumos - noskaties pirmo treileri!
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram