Filmu ziņas

Dzimis, lai būtu karalis – kinoteātros kino huligāna Gaja Ričija jaunā filma "Karalis Arturs. Leģenda par zobenu"

Share
Veiksmīgi savas gaitas uz Latvijas kino ekrāniem uzsākusi kulta režisora Gaja Ričija jaunākā filma "Karalis Arturs. Leģenda par zobenu" ("King Arthur: Legend of the Sword"), kļūstot par vienu no apmeklētākajām filmām aktuālajā kino repertuārā.

Filma "Karalis Arturs. Leģenda par zobenu" atspoguļo krāšņu, mūsdienīgu un aizraujošu versiju par to, kā šķietami vienkāršs puisis Arturs dažādu mistisku sakritību rezultātā paveic neticamus varoņdarbus un kļūst par leģendāru britu vadoni. Nozīmīgu lomu šajā stāstā ieņem maģiskais zobens Ekskaliburs jeb Tērauda griezējs, kas ir neatņemama sastāvdaļa teiksmainajos mītos par karaļa Artura uzvaras pilnajām kaujām.

Režisors Gajs Ričijs ir plaši pazīstams kā kino huligāns un vienlaikus izsmalcināts estēts, kura neatkārtojamais stils ir ieguvis skatītāju atzinību visā pasaulē. Filmā "Karalis Arturs. Leģenda par zobenu" ir vērojama lielākā daļa no Gaja Ričija īpašā kino rokraksta elementiem: perfekta, zibenīga montāža, stilīgi kadri, elegants humors un neparasta leģendāra stāsta interpretācija. Jaunajā filmā vienkopus sapulcināti tādus slaveni aktieri kā Čārlijs Hanems, Ēriks Bana, Džimons Hansu un Džūda Lovs. Bet pavisam nelielā lomā vērīgākie skatītāji pamanīs pat leģendāro futbolistu Deividu Bekhemu.

Karalis Arturs. Leģenda par zobenu

Piedzīvojumu filmas "Karalis Arturs. Leģenda par zobenu" publicitātes intervijās Gajs Ričijs uzsver, ka, kaut, kā ierasts konkrētajā žanrā, 50 procenti no filmas budžeta tika iztērēti vizuālajiem specefektiem, tomēr viņam pašam būtiskāk šķitis piešķirt jaunus vaibstus tik ierastajām episkajām filmām par teiksmainiem personāžiem.

"Manā filmā Arturs nav viennozīmīgi labais tēls. Viņā ir kaut kas huligānisks. Arturs iegūst pārdabisku spēku palīdzību, un būtisks ir jautājums, vai viņš spēj izšķirt, kur to pielietot un kur nē. Viņš ir kā vāvere, kura ir ieraudzījusi riekstu un cenšas to dabūt par visām varītēm. Manuprāt, dzīve ikvienam ir nemitīga ložņāšana starp gana netīriem darījumiem, un es nezinu, vai varam visu dzīvi palikt cēli," savās pārdomās dalās Gajs Ričijs.

Karalis Arturs. Leģenda par zobenu

Filma "Karalis Arturs. Leģenda par zobenu" ir pirmais no sešiem iecerētajiem lielbudžeta kino projektiem par britu teiksmaino varoni karali Arturu. Tos visus ir paredzēts uzticēt režisēt Gajam Ričijam.

acmefilm.lv

Emma Vatsone un Toms Henkss satiekas psiholoģiskā trillerī

19.05.2017, Filmu ziņas
Latvijas kinoteātros nonācis intriģējošs psiholoģiskais trilleris "Sfēra" ("The Circle"), kurā galvenās lomas atveido vieni no šī brīža veiksmīgākajiem kinoaktieriem Emma Vatsone un Toms Henkss.

Džeimss Kamerons atklāj, kā konvertēts "Terminators 2"

19.05.2017, Filmu ziņas
Pēc filmas "Terminators 2: Sprieduma diena" jaunās 3D versijas skates Berlīnes kinofestivālā režisors Džeimss Kamerons videokonferencē atbildēja uz festivāla rīkotāju un filmas fanu jautājumiem. Intervijas laikā režisors bija lieliskā omā un pa jokam sāka videokonferenci, teikdams, ka viņa rīcībā bijuši veseli 26 gadi, lai sagatavotos šai intervijai.

"Vāģi 3" - pirmais treileris un plakāts

19.05.2017, Filmu ziņas
Zibens Makvīns un viņa draugi vasarā dosies jaunos piedzīvojumos - noskaties pirmo treileri!
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App