Filmu ziņas

"Pilsēta pie upes" pirmais reklāmas rullītis

Share
Klajā nācis Viestura Kairiša filmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis) tīzerrullītis. Filma, kurā mīlas stāsts mijas ar sarežģītiem vēstures notikumiem, Latvijas kinoteātros gaidāma nākamā gada janvārī.

Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.

Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs un viņš ir pieprasīts pie visiem režīmiem, kas nomainās īsā laika posmā no pagājušā gadsimta 30. gadiem līdz Otrā pasaules kara beigām. Patosa pilni ulmaņlaiki, komunistu, nacistu režīmi, karš un holokausts... Jaunības ideāli un mīlestība salūzt reliģisko un sabiedrības aizspriedumu priekšā. Šo nedaudzo gadu laikā Ansis piedzīvo īstu garīgu un eksistenciālu ceļojumu no neveikla jaunekļa līdz vīrietim, kurš agri nobriest un kura izvēles vienmēr liecina par cilvēkā iekodētu dziļu humānisma stīgu.

Pilsēta pie upes

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule (Homo Novus, seriāls Sarkanais mežs) un Gundars Āboliņš (Homo Novus, Bille), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehiete Brigita Cmuntova.

Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs - spēlfilma "Melānijas hronika".

Filma "Piļsāta pi upis" Latvijas kinoteātros iznāks 2020. gada janvārī.

Seko līdzi jaunumiem filmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis)​ oficiālajā Facebook lapāhttps://www.facebook.com/pilsetapieupes/

Pašmāju spiegu stāsts - no 5. septembra

21.03.2019, Filmu ziņas
Jau ceturtdien, 5. septembrī, pie "Kino Citadele" apmeklētājiem nonāk pašmāju spiegu stāsts "Spiegs, kurš mans tēvs". Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālā filma stāsta par divu politisko lielvaru, ASV un PSRS, dubultaģentu aukstā kara laikā Imantu Lešinski.
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App