Новости кино

Hjū Džekmena pēdējais Vilknadzis – ne supervaronis, bet cilvēks vārdā LOGANS

Share
X-cilvēku sērijas jaunākā filma uz kino ekrāniem jau no 1. marta!

"Esmu sācis gatavoties filmēšanas procesam," vienā no savām pirmajām intervijām pēc tam, kad tika izziņots starts projektam ar nosaukumu LOGANS, stāstīja Hjū Džekmens"Mana vaigu bārda kļūst aizvien biezāka un, lai uzņemtu vajadzīgo ķermeņa masu, man ir sešas ēdienreizes dienā. Tā ir mana pēdējā filma par Vilknadzi un es gribu, lai viss izdodas ideāli. Jaunajā filmā manam varonim ir jābūt novecojušam un pat noplukušam – viņam stāsies pretī spēcīgs ienaidnieks, bet Vilknadža spēki jau ir uz izsīkuma robežas. Skatītāji redzēs traģisku nobeigumu stāstam par visiem tik ļoti iemīļoto X-cilvēku un ļoti ceru, ka filmu pozitīvi uzņems ne tikai fani."

Logans

Ir 2029. gads. Mutanti ir praktiski izzuduši un starp nedaudziem palikušajiem ir profesors Ksavjers un arī Vilknadzis, kura īstais vārds ir Logans. Laika zobs nav saudzējis abus – Vilknadža reģenerēšanās spējas pamazāk sāk izzust – viņš aizvien sāpīgāk pārcieš katru ievainojumu. Profesors Ksavjers nespēj kontrolēt savas telepātiskās spējas un tikai Logana sarūpētās zāles var noturēt viņu pie skaidra saprāta. Izskatās, ka bagātīgo piedzīvojumu laiks ir pagājis, taču negaidīti uzrodas kāda sieviete, kura lūdz Loganu aizvest savu meitu Lauru uz Ziemeļdakotu. Laurai pa pēdām iet bruņoti vīri no ietekmīgas korporācijas, bet viņa pati ir mutants, kura spējas ir ļoti līdzīgas tām, kas piemīt Loganam.

Lai arī par vienu no galvenajiem varoņiem ir kļuvis bērns, LOGANS ir uzskatāma par bērnu auditorijai pašu nepiemērotāko filmu no visas X-cilvēku sērijas, iegūstot komiksu filmām neraksturīgi augsto vecuma ierobežojumu (k/t "Kino Citadele" tas ir "aizliegts līdz 16 gadu vecumam"). Ar tādu "panākumu", līdz šim varēja lepoties vienīgi "Dedpūls", taču atšķirībā no tā, viss notiekošais filmā LOGANS izskatās bezcerīgi drūms – gan attēla ziņā, gan arī pašu notikumu sakarā. Drūma humora caurvītais, asiņainu kautiņu piesātinātais ceļojums, kura galvenie varoņi ir kāda pavisam savāda ģimene – nenogalināms tētis, meitiņa – slepkava un vectēvs – telepāts, ir tikai aizsegs filozofiskam stāstam par dzīvi un nāvi. Nopietni dialogi par novecošanu, miršanu un slepkavošanu, kā arī skarbuma un bezkompromisa pilnās cīņu ainas – tas viss galīgi nav raksturīgs standarta supervaroņu filmām. Nevarētu apgalvot, ka līdzīga atmosfēra nav bijusi izmantota arī iepriekš – atcerēsimies kaut vai Nolana "Tumšo bruņinieku" vai arī vairs ne tik klaji izklaidējošo "Dzelzs cilvēks 3", bet šoreiz var droši apgalvot, ka filmas LOGANS režisors Džeimss Mengolds ir aizgājis daudz tālāk par saviem ceha kolēģiem.

Logans

"Mēs gribējām radīt kaut ko, kas izskatītos pavisam citādāks, kas ienestu svaigu elpu un kas būtu kaut kas ļoti cilvēcīgs," stāsta Mengolds, "jo X-cilvēku spēks un arī paša Vilknadža spēks ir vairāk meklējams viņu cilvēcīgumā, nevis superspējās. Izpētījis Vilknadža personāžu komiksos, es gribēju pasniegt skatītājiem stāstu, kurā svarīgākais būtu viņa iekšējais cilvēks, nevis tas, cik asi ir Vilknadža asmeņi un cik veikli viņš prot ar tiem rīkoties."

Logans

Filmas veidotāji ir uzdrošinājušies parādīt ne tikai to, ka bērni var būt nežēlīgi un dzimuši slepkavas – lai arī piespiedu kārtā, bet atklāt arī Loganu un profesoru Ksavjeru nepierasti nepievilcīgā gaismā, kurā viņi vairāk ir cilvēki, nevis supervaroņi. Vienlaicīgi ar spēku, viņos mājo arī vājums – gan dvēselisks, gan arī fizisks – viņiem piemīt nesavaldāms niknums, kurš var gan glābt pasauli, gan nodarīt pāri tikpat labi kā pašiem sev, tā arī apkārtējiem cilvēkiem. Vieni ir pārāk veci, bet otri ir pārāk jauni un pasaulei nekad nav bijis laika pietiekoši pievērst uzmanību gan vieniem, gan otriem. Bērniem ir ātrāk jākļūst pieaugušiem un novecojušie nekādi nespēj izvairīties no sentimenta uzplūdiem un veldzēšanos atmiņās par triumfa pilnajām dienām, taču apstākļu spiesti viņi tiek apvienoti vienā komandā, kura ir viena pret visu pasauli.

Logans

2000. gadā iznāca pirmā no X-cilvēku sērijas filmas, kurā Vilknadža lomā debitēja Hjū Džekmens un jau kopā ar informāciju par filmas LOGANS tapšanu, tika izziņots, ka tā būs pēdējā viņa parādīšanās šajā tēlā. Pēc režisora Džeimsa Mengolda vārdiem, X-cilvēku pasaulē vienmēr būs vieta arī citiem stāstiem par Vilknadzi, taču neskatoties uz to, tika nolemts nodrošināt filmu LOGANS ar atmosfērisku nobeiguma sajūtu – viss, ko vajadzēja pastāstīt, esot ticis pastāstīts. Hjū Džekmens esot arī daļēji atteicies no sava honorāra, lai filmai tiktu piešķirts nopietnāks vecuma ierobežojums. Nav arī noslēpums, ka Vilknadža lomas vienmēr ir prasījušas no aktiera dzelžainu diētu un treniņus, bet tagad, kā izskatās, pensionētais Vilknadzis varēs pilnībā izbaudīt savu dzīvi.

"Filmējoties X-cilvēkos, manas ēdiens pārsvarā bija vārīta vista un ūdens," atzīstas Hjū Džekmens. "Tagad es beidzot varēšu biežāk ēst maizi un nejusties par to vainīgs."

Logans

facebook.com/LabsKino/

 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram