Cīkstonis
The Wrestler (2008)
Žanrs: Drāma, asa sižeta filma, sports
Līdz 16 g.v. -  neiesakām Līdz 16 g.v. - neiesakām
Share

Astoņdesmito gadu reslinga zvaigzne Rendijs Robinsons joprojām pelna naudu ar reslingu, taču ne vairs profesionālā cīņas ringā, bet vietējās sporta zālēs izklaidējot rūdītus reslinga fanus. Rendijs īsti nesatiek ar meitu un stabilas attiecības izveidot viņam nav izdevies, viņa dzīvei jēgu piešķir cīņā gūtās emocijas un fanu sajūsma. Taču negaidīti sirdstrieka spiež pamest reslingu un pārvērtēt dzīvi. Viņš mēģina atjaunot saites ar meitu un uzsāk romānu ar dejotāju, kas ir gatava sākt jaunu dzīvi. Taču nekas no tā nelīdzinās kaislībai, ko Rendijam nozīmē reslings, un nespēj slāpēt vēlmi atgriezties ringā.

Amerikāņu režisors Darens Aronofskis radījis spēcīgu skarba sapņotāja portretu – stāstu par novecojošu cīkstoni, kurš neskatoties ne uz ko, dzīvo, lai atkal piedzīvotu slavasbrīdi vienīgajā vietā, ko viņš var saukt par savām mājām – cīņas ringā.

Filma „Cīkstonis” ar Mikiju Rurku titullomā izpelnījās 2008.gada Venēcijas kinofestivāla žūrijas un kritiķu sajūsmu. Filma saņēma galveno balvu - „Zelta lauvu”, bet Mikijam Rurkam kritiķi prognozē „Oskara” nomināciju.

Lomās: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood

Režisors: Darren Aronofsky

Scenārijs: Robert D. Siegel

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no: 09.01.2009
Filmas garums: 1h 51 min
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App