Aprakts dzīvs
Buried (2010)
Žanrs: Trilleris, drāma, mistika
Līdz 12 g.v. -  neiesakām Līdz 12 g.v. - neiesakām
Share

Pēc filmas noskatīšanās jūs vēlēsieties pavēstīt draugiem, ka tikko esat redzējuši vienu no mūslaiku oriģinālākajām asa sižeta filmām! Kā jūtas cilvēks, kurš dzīvs aprakts zemē? Aklā tumsā un bezgaisā sekundi pa sekundei aiztek laiks, kapam piebirstot ar smiltīm. Ieelpojiet, kā nākas, tā var būt pēdējā reize.

Pols Konrojs (aktieris Raiens Reinolds) ir dzīvs, taču pamostas sešas pēdas zem zemes. Pārvarējis pirmo paniku, viņš zārkā atrod mobilo telefonu un šķiltavas, taču nerod atbildi – kā un kādēļ viņš šeit nonācis. Irākā strādājošais amerikāņu kravas mašīnas vadītājs – aprakts dzīvs! Tumstoša apziņa, strauji sarūkošas mobilā telefona baterijas iedaļas un ierobežots skābekļa daudzums ir Pola lielākie ienaidnieki sacensībā ar laiku. Panikas un izmisuma pārņemtajam vīrietim atvēlētas vien 90 minūtes, lai izglābtos no šausmpilnas nosmakšanas pazemē...

Filmas savdabīgais sižets kļuva par patiesu izaicinājumu galvenā personāža lomas atveidotājam aktierim Raienam Reinoldam („X-cilvēki: sākums. Vilknadzis“, „Bildinājums“), kurš stundām ilgi atradās tumsā, bezgaisā, šaurā telpā, pilnā ar smiltīm. No dienasgaismas atradinājušās sāpošās acis, pret koka zārku apdauzītie elkoņi un noguruma izraisītais bezmiegs likuši aktierim atzīt, ka viņš vēl nekad nav tā priecājies par filmēšanas beigām. Reinolds solījis vairs nekad nesūroties par darba apstākļiem, ja vien tie nebūs tikpat ārkārtēji, kā uzņemot „Aprakts dzīvs“.

Kinofestivālos sagaidīta ar ovācijām, elpu aizraujoša, filma neatstās vienaldzīgu arī jūs. „Iespaidīga“, „oriģināla“, „aizgrābjoša“, „Alfreda Hičkoka cienīga!“ – kritiķi un skatītāji nemitējas slavēt lielisko sižeta līniju. Apsolām, ka tādu spriedzi jus vēl nebūsiet piedzīvojuši!

Lomās: Raiens Reinolds („X-cilvēki: sākums. Vilknadzis“, „Bildinājums“, „Tikai draugi“), Roberts Patersons („Sahāra”), Hosē Luiss Garsia Peress („Atgriešanās Hansalā“), Stīvens Tobolovskis („Laika ceļotāja sieva“), Samanta Matisa („Amerikāņu psihopāts“, „Soģis“)

Režisors: Rodrigo Cortés

Scenārijs: Chris Sparling

Producents: Alejandro Miranda, Rodrigo Cortés

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no: 05.11.2010
Filmas garums: 1h 34 min
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App