Filmu ziņas

Rami Maleks – pavisam nestandarta Holivudas zvaigzne

Share
Aktieris Rami Maleks, kurš šobrīd kinoteātros izrādītajā filmā "Bohēmista rapsodija" atveido grupas "Queen" līderi Frediju Merkūriju, nav pārāk pazīstams plašam kinoskatītāju lokam Latvijā – drīzāk viņu vairāk atpazīs seriālu cienītāji. Tāpēc nedaudz par to, kāds bija Maleka ceļš Holivudā.

Rami Maleks ir dzimis Ēģiptē, koptu ģimenē – tā ir etnoreliģiska grupa Ziemeļāfrikā un ir pēcteči kristītajiem Senās Ēģiptes iedzīvotājiem, kuri nepārgāja islāmā. Aktiera izcelšanās savā ziņā vieno viņu ar Frediju Merkūriju, kurš arī piedzima Āfrikā, bet tikai tās otrā malā – Zanzibārā. Atšķirībā no Merkūrija, kurš savu pseidonīmu pieņēma dēļ tā, ka viņa īstais vārds bija pārāk nepierasts rokmūzikai, Rami Malekam pseidonīms nebija vajadzīgs – viņš ir no aktieru jaunās paaudzes, kura eksotiskā āriene un vārds var būt tikai par plusu tradicionālajā Holivudā.

2000. gada sākumā, ieguvis profesionāla aktiera izglītību Kalifornijā, Maleks sāk savu karjeru ar nelielām lomām dažādu žanru TV seriālos – komēdijā "Gilmore Girls", kara drāmā "Over There", mistikas detektīvā "Medium". "Bohēmista rapsodijas" kontekstā ir interesants fakts, ka TV seriālā "The War at Home" Maleks ir atveidojis pusaudzi geju, kurš ir slepeni iemīlējies savā skolas biedrā.

Nakts muzejā

Lielajā kino Rami Maleks nokļūst jau 25 gadu vecumā – viņa pirmā lielā loma bija faraons Akmenra piedzīvojumu komēdiju sērijā "Nakts muzejā". Loma ir bijusi pietiekoši interesanta, taču tomēr otrā vai pat trešā plāna, kur viņa personāžs atrodas pavisam tālu aizmugurē ar lomām, kuras atveidoja Bens Stillers un Ouvens Vilsons. Taču viņu novērtēja Toms Henkss un uzaicināja pie sevis filmā "Larry Crowne" – lai arī samērā neievērojamā lomā, kur Malekam nācās atveidot studentu no skatuves runas apmācības klases. Desmit gadu garumā Rami Maleks diezgan maz parādījās uz lielā ekrāna – tā bija gan Pola Tomasa Andersona drāma "The Master", gan dažādu jauno režisoru neatkarīgie projekti, gan Spaika Lī "Oldboy", no kura Maleka loma filmas beigu versijā vispār tika izgriezta ārā. Viņš tika pamanīts arī vampīru sāgas "The Twilight" otrajā daļā, taču tur Rami Maleka bija pavisam maz.

The Twilight

Par aktiera pirmo lielo veiksmi ir uzskatāma hakera Eliota Andersona loma TV seriālā "Mr. Robot" – skatītāji ar sajūsmu uzņēma seriālā Maleka atveidoto paranoju pārņemto un halucinācijās dzīvojošo hakeri – ideālistu, kurš jaunajā tehnoloģiju pasaule ir gan varonis, gan upuris vienlaicīgi. Par šo lomu viņš divas reizes tika nominēts "Zelta Globusa" balvai. Rami Maleka āriene paliek atmiņā uzreiz – nedaudz savāda, smalka seja, lielas pelēkas acis, kuras ieskauj ēnas, kādas parasti ir bezmiega mocītiem cilvēkiem. Taču viņš nevēlās tikai vienkārši eksistēt uz ekrāna – viņš vēlās radīt lomas. Viņa aktierspēle ir atbilstoša tiem neparastajiem tēliem, kurus viņš atveido un ar katru lomu tā kļūst aizvien interesantāka.

Mr. Robot

Pirms filmas "Bohēmista rapsodija", par lielu veiksmi Malekam kļuva loma piedzīvojumu drāmā "Tauriņš" ("Papillon"), kura vēl šobrīd ir skatāma kinoteātros. Tur viņš atveidoja galvenā varoņa uzticamo draugu – nesalaužamo finanšu afēristu Degā, kura eksotiskā āriene bija grūti nepamanāma starp pārējiem franču katordzniekiem. Zīmīgi, ka filmas "Tauriņš" 1973. gada versijā, Degā atveidoja neviens cits kā Dastins Hofmanis, līdz ar to Rami Maleks var būt lepns ar to, ka ticis izvēlēts šai lomai.

Tauriņš

Fredija Merkūrija loma lieliski ierakstās Rami Maleka lomu klāstā – vēl viens vientulis, svešinieks starp svešiniekiem. Intervijā Maleks atzīstas, ka neuzskata sevi par Holivudā pieņemto aktierspēles metodes piekritēju – šī metode paredz nedaudz vienkāršotu iedzīvošanos varoņa psiholoģijā. Maleks dod priekšroku izzīmēt savu personāžu ar pilnīgi negaidītām krāsām un tāpēc Fredija Merkūrija atveidošana bija viņam īsts izaicinājums - Merkūrija mīmika, plastika, runas maniere un kustības ir atpazīstamas miljoniem viņa fanu. Pirmais kandidāts uz Fredija Merkūrija lomu bija Saša Barons Koens, taču viņa redzējums par filmu tika izbrāķēts no producentu un grupas "Queen" dalībnieku puses. Provokators Koens vēlējās parādīt 80-to gadu bohēmu pēc maksimuma – ar kokaīna kalniem, šampanieša strūklakām un nevaldāmām seksa orģijām, kuras organizējis Merkūrijs. Taču šāda versija neguva atbalstu no studijas.

Bohēmista rapsodija

Maleka parādīšanās šeit kļuva gandrīz vai par simbolisku. 25 gadus pēc Merkūrija nāves, leģendārā rokmūziķa tēls izskatās pavisam dīvains: cilvēks, kurš bija nevaldāms uz skatuves, juties vientuļš un neaizsargāts reālajā dzīvē, metodiski nodarbojies ar sevis pašiznīcināšanu – mūsdienu pasaulē, kurā dominē apsēstība ar fitnesu, veselīgu uzturu un psihoterapiju, Merkūrija tēls izskatās biedējošs. Tikai iedzimtais smalkums un juteklība, kāda ir raksturīga Maleka tēlam, pārvērš nekontrolējamo un ģeniālo hedonistu Merkūriju par cilvēku, kuram vari pa īstam just līdzi. Rami Maleks izdarījis visu, lai viņa atveidotā rokzvaigzne nekļūtu par standartizētu 80-gadu ikonu un tai vairs nepiemistu individualitāte – tādai lietai pats Maleks ir pārāk neordinārs, jo ir nestandarta Holivudas zvaigzne. Un tieši viņa aktierspēle ir kļuvusi par filmas "Bohēmista rapsodija" vienu no galvenajām vērtībām.

Labs Kino

Dziedi līdzi dziesmiņai no filmas "Sīkpēdis"

09.11.2018, Filmu ziņas
"Esi vienmēr ziņkārīgs, atklājumi būs...." tā filmiņā "Sīkpēdis" dzied Mīčija. Skaties un dziedi līdzi viņas dziesmiņai "Brīnumains mūžs", ko latviski iedziedājusi Ieva Sutugova. Iepazīsti filmiņas "Sīkpēdis" varoņus un viņu piedzīvojumus – filma jau kinoteātros!

Filmas "Pilsēta pie upes" vasaras filmēšanas perioda pirmajā nedēļā nofilmētas vairākas nozīmīgas epizodes

09.11.2018, Filmu ziņas
14. jūlijā Subatē noslēdzās Viestura Kairiša spēlfilmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis) vasaras filmēšanas perioda pirmā filmēšanas nedēļa.
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App