Filmu ziņas

Notikusi filmas "Blakus" pirmizrāde

Share
28. februāra vakarā ar īpašu seansu k/t "Kino Citadele" tika nosvinēta Alises Zariņas pilnmetrāžas debijas filmas "Blakus" pirmizrāde.

Pirmizrādē skatītājiem patīkamā gaisotnē bija iespēja satikt "Blakus" radošo komandu, tostarp filmas režisori un vienu no scenārija autorēm Alisi Zariņu, scenārija autori Martu Elīnu Martinsoni, producentes Alisi Roguli un Helēnu Zakari, galveno lomu atveidotājus Antu Aizupi un Āri Matesoviču, epizodiskās lomās redzamos Uldi Rudaku, Aivu Birbeli, Martu Grigali un grupas "Singapūras Satīns" biedrus, suni Boniju, kā arī daudzus citus filmas tapšanā iesaistītos cilvēkus un lūgtos viesus.

Blakus
Foto: Jānis Škapars

Jau ir saņemtas arī pirmās skatītāju atsauksmes par filmu:

"1) Ceru, nē, es paģēru, ka LTV turpmākos 30 gadus uz Jāņiem rādīs tieši šo filmu;
2) tajā ir labākais scenārijs un dialogi latviešu kino kopš "Limuzīna Jāņu nakts krāsā";
3) Alise Zariņa, tu to esi panākusi, es esmu iemīlējies Luīzē, ko spēlē Anta Aizupe!
" - Ilmārs Šlāpins, publicists, filozofs.

"Alises Zariņas filma "Blakus" ir forša. Jā, tieši vārdu "forša" man gribas lietot. Jā, sievietēm jāfilmē vairāk." - Kristīne Želve, kinorežisore.

"Man ļoti patika filma "Blakus". Es smējos! Un ikdienā es nesmejos ne par "Ir", ne "Kluba", ne cilvēku stāstītām anekdotēm, un vispār reti kāds no malas var mani sasmīdināt. Bet Alisei Zariņai tas izdevās." - Ieva Alberte, žurnāliste.

Filmai no 1. marta sākot ceļu pie skatītājiem kinoteātros, šīm atsauksmēm noteikti sekos vēl daudz citu.

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Galvenajās lomās: Anta Aizupe un Āris Matesovičs, lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale un citi.

Blakus
Foto: Jānis Škapars

"Pilsēta pie upes" pirmais reklāmas rullītis

01.03.2019, Filmu ziņas
Klajā nācis Viestura Kairiša filmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis) tīzerrullītis. Filma, kurā mīlas stāsts mijas ar sarežģītiem vēstures notikumiem, Latvijas kinoteātros gaidāma nākamā gada janvārī.

Marta izskaņā uz kino ekrāniem viena no skatītākajām Lietuvas filmām – drāma "Pelni sniegā"

01.03.2019, Filmu ziņas
"Pelni sniegā" kļuvusi par vienu no skatītākajām Lietuvas filmu. Skarbajā drāmā, kas veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna "Starp pelēkiem toņiem" motīviem un kuras darbība norisinās pēc II Pasaules kara, galveno lomu nospēlējusi angļu aktrise Bela Poulija.

Publiskots Latvijas Simtgades noslēdzošās spēlfilmas "1906" treileris un plakāts

01.03.2019, Filmu ziņas
Mēnesi pirms filmas pirmizrādes, īpašā gaisotnē Kaņepes Kultūras Centrā skatītāji tika iepazīstināti ar režisora Gata Šmita filmas "1906" oficiālo reklāmas rullīti.

Filmas "Pilsēta pie upes" vasaras filmēšanas perioda pirmajā nedēļā nofilmētas vairākas nozīmīgas epizodes

01.03.2019, Filmu ziņas
14. jūlijā Subatē noslēdzās Viestura Kairiša spēlfilmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis) vasaras filmēšanas perioda pirmā filmēšanas nedēļa.
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App