Filmu ziņas

Marta izskaņā uz kino ekrāniem viena no skatītākajām Lietuvas filmām – drāma "Pelni sniegā"

Share
"Pelni sniegā" kļuvusi par vienu no skatītākajām Lietuvas filmu. Skarbajā drāmā, kas veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna "Starp pelēkiem toņiem" motīviem un kuras darbība norisinās pēc II Pasaules kara, galveno lomu nospēlējusi angļu aktrise Bela Poulija.

1941.gadā Līnai bija 15 gadu, un ar milzu cerībām viņa gaidīja, kad beidzot kļūs par Kauņas mākslas skolas audzēkni. Taču kādu nakti viņas mājās ielaužas čekisti, un kopā ar māti un jaunāko brāli meitene nonāk vilcienā, kas Vilkas un tik daudzus citus aizvedīs uz Sibīriju. Par spīti skarbajai realitātei, Līna cenšas atcerēties tēva ieteikumu, kā pārdzīvot grūtākos dzīves brīžus, un, paņēmusi rokā zīmuli, viņa rada neskaitāmus zīmējumus, kas iemūžina netaisni deportēto ciešanas.

Pelni sniegā

Rūta Šepetis ir dzimusi un augusi Mičiganā, ASV, taču viņas tēvs ir lietuvietis, kurš kopā ar saviem vecākiem, bēgot no padomju okupācijas, dzimteni pameta II Pasaules kara beigās. Staļina represijas, kā uzskata autore, ir temats, par kuru runā reti, tāpēc viņa to tūkstošu vārdā, kuri kļuva par režīma upuriem, uzrakstīja debijas romānu "Starp pelēkiem toņiem" (2011), kas kļuva par "New York Times" bestselleru, tulkots teju 30 pasaules valodās – arī latviski – un bija nominēts Kārnegī medaļai. Tas kļuva arī par pamatu filmas "Pelni sniegā" scenārijam.

Producents Žilvinas Naujorkas ir viens no ietekmīgākajiem kino industrijas cilvēkiem Lietuvā, un, izlasījis Rūtas Šepetis romānu, nolēma, ka tas ir jāekranizē – gan lai šo skarbo stāstu parādītu Lietuvā, gan visai pasaulei atklātu Lietuvas stāstu. Producents ir pārliecināts, ka filma parādīs rietumu sabiedrībai patiesību par Lietuvas likteni, par tās milzīgajiem upuriem un izdzīvojušajiem. Un – ne tikai Lietuvas, bet visas Baltijas stāstu. Kalifornijā dzimušais Mariuss Markevičs vienmēr uzsvēris, ka viņa saknes nāk no Lietuvas, un ar prieku piekrita kļūt par šī stāsta režisoru.

Pelni sniegā

"Pelni sniegā" ir visambiciozākais projekts, kāda realizēšanā piedalījušies Lietuvas kinematogrāfisti, un tas attaisnojies simtkārtīgi. "Pelni sniegā" ir viena no visu laiku skatītākajām Lietuvas filmām – kinoteātros to jau noskatījušies vairāk nekā 250 tūkstoši skatītāju. "Pelni sniegā" ir starptautisks projekts, to producējuši Lietuvas, ASV un Lielbritānijas kinoproducenti. Arī lomās pieaicināti dažādu valstu aktieri, kuri jau guvuši ievērību kino vai televīzijā. Galvenajā – Līnas – lomā ir angļu aktrise Bela Poulija, kura jau nodēvēta par vienu no savas paaudzes talantīgākajām aktrisēm un ar panākumiem darbojas kino un TV ("Nakts bez kroņa", 2015, "Vienādie", 2015). Lomās iejutušies Līsa Lovena Kongslija, Martins Valstrēms, Pēters Francens, Džona Hauers-Kings, Sofija Koksone un citi, savukārt mūziku komponējis Oskaram nominētais vācu komponists Folkers Bertelmans (Lauva/Lion, 2016).

acmefilm.lv

"Pilsēta pie upes" pirmais reklāmas rullītis

11.03.2019, Filmu ziņas
Klajā nācis Viestura Kairiša filmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis) tīzerrullītis. Filma, kurā mīlas stāsts mijas ar sarežģītiem vēstures notikumiem, Latvijas kinoteātros gaidāma nākamā gada janvārī.

Notikusi filmas "Blakus" pirmizrāde

11.03.2019, Filmu ziņas
28. februāra vakarā ar īpašu seansu k/t "Kino Citadele" tika nosvinēta Alises Zariņas pilnmetrāžas debijas filmas "Blakus" pirmizrāde.

Publiskots Latvijas Simtgades noslēdzošās spēlfilmas "1906" treileris un plakāts

11.03.2019, Filmu ziņas
Mēnesi pirms filmas pirmizrādes, īpašā gaisotnē Kaņepes Kultūras Centrā skatītāji tika iepazīstināti ar režisora Gata Šmita filmas "1906" oficiālo reklāmas rullīti.

Filmas "Pilsēta pie upes" vasaras filmēšanas perioda pirmajā nedēļā nofilmētas vairākas nozīmīgas epizodes

11.03.2019, Filmu ziņas
14. jūlijā Subatē noslēdzās Viestura Kairiša spēlfilmas "Pilsēta pie upes" (Piļsāta pi upis) vasaras filmēšanas perioda pirmā filmēšanas nedēļa.
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App