Filmu ziņas

Ginta Zilbaloža animācijas filma "Projām" - no 15. novembra

Share
Latviešu režisora un animatora Ginta Zilbaloža veidotā animācijas filma "Projām"("Away") Latvijas kinoteātros būs skatāma no 15. novembra — ieskatu tajā sniedz jaunais treileris.

"Projām" stāsta par kādu puisi, kurš pēc lidmašīnas avārijas attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, galvenais varonis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu — mazu putnēnu.

Projām

"Projām" pilnībā izveidojis Gints Zilbalodis — viņš ir savas pilnmetrāžas debijas filmas režisors, animators, producents, scenārija un mūzikas autors. Filmu Gints veidoja vairāku gadu garumā: "Filmas "Projām" veidošanas process ir paralēls tās stāstam. Es visu filmu trīsarpus gadus veidoju viens pats un brīžiem jutos kā stāsta galvenais varonis, kas ar motociklu viens pats ceļo pa noslēpumaino salu un mēģina atrast saikni ar citiem cilvēkiem. Beidzot filma ir pabeigta un nonākusi pie skatītājiem, un man liekas, ka šī saikne ir atrasta."

Gints arī uzsver, ka filmu ir svarīgi redzēt tieši kinoteātrī: ""Projām" ir veidota lielajam ekrānam. Lai gan es ieteiktu visas filmas skatīties kinoteatrī, filmās, kurās galvenā loma ir attēlam un skaņai, tas ir īpaši svarīgi. Pats biju pārsteigts, cik ļoti skatīšanās pieredze kinoteātrī ir efektīgāka un aizraujošāka nekā mājās uz mazā ekrāna. Ceru, ka Latvijas skatītāji nenokavēs šo iespēju, kas, iespējams, nemaz nebūs tik ilga."

"Projām" jau ir viesojusies vairākos desmitos kino festivālu visā pasaulē un turpinās ceļot uz tiem arī nākamgad — kopumā filma jau ir iekļauta teju 50 festivālu programmās. Tostarp vasarā filma startēja pasaulē svarīgākajā animācijas festivālā Francijas pilsētā Anesī, kur ieguva galveno balvu "Feature Film Contrechamp" programmā.

Projām

Latvijas pirmizrādi "Projām" piedzīvoja Rīgas Starptautiskajā kino festivālā kā festivāla atklāšanas filma un jau izpelnījusies pirmās atsauksmes no pašmāju skatītājiem:

  • Dita Rietuma, kino teorētiķe: "Pārsteidzoša jauna autora veiksme — niansēts, meditatīvs ceļojums, kas aizved mūs projām…"
  • Jānis Joņevs, rakstnieks: "Reizē vienkārša un noslēpumaina."
  • Sonora Broka, Rīgas Starptautiskā kino festivāla radošā direktore: "Maģisks iniciācijas ceļojums animētā universā."

"Projām" jau ir saņēmusi 3 nominācijas nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" ("Labākā animācija", "Labākais animācijas režisors", "Labākais animācijas mākslinieks"). Filma ir arī iesaistījusies cīņā par ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvu — "Projām" ir iekļauta to 32 filmu sarakstā, kas sacentīsies par nominācijām labākās pilnmetrāžas animācijas filmas kategorijā, un filma drīzumā tiks izrādīta ASV, lai kvalificētos tālākajam balsošanas procesam.

Projām

"Projām" tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Filmu Latvijā izplata kinoprojekts "Spektrs".

https://www.facebook.com/awayfilm

Iepazīsties ar filmas "Dvēseļu Putenis" varoņiem

28.10.2019, Filmu ziņas
Šā gada 8. novembrī, tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis", ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu. Iepazīsti filmas galvenos varoņus!

Sākusies brāļu Ābeļu spēlfilmas "Nemierīgie prāti" uzņemšana

28.10.2019, Filmu ziņas
Rudens vējiem pūšot, Liepājā, Rīgā un Jūrmalā ir sākusies brāļu Ābeļu pilnmetrāžas spēlfilmas "Nemierīgie prāti" ("Troubled Minds") uzņemšana — pirmajā filmēšanas posmā piedalās gan Karostas cietoksnis, gan arī tādas lokācijas kā "Liepājas dzintars", boksa klubs, industriālas rūpnīcas, izšķaidīts kazino un pat cara laiku kuģu remontdarbnīca!
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App